با بردن نشانگر موس بر روی حدیث آن را از حرکت بازدارید

امام رضا (ع) فرمودند :
مردی که سه سال از عمرش باقی مانده صله رحم میکند خدا عمرش را سی سال قرار میدهد و خدا هر چه بخواهد همان می شود .


امام علی(ع) فرمودند :
گریه نگردن از سختی دل است . سختی دل از گناه زیاد است . گناه زیاد از آرزوهای زیاد است . آرزوهای زیاد از فراموشی مرگ است . فراموشی مرگ از محبت به مال دنیاست . محبت به مال دنیا سرآغاز همه خطاهاست.


امام علی(ع) فرمودند :
گریه نگردن از سختی دل است . سختی دل از گناه زیاد است . گناه زیاد از آرزوهای زیاد است . آرزوهای زیاد از فراموشی مرگ است . فراموشی مرگ از محبت به مال دنیاست . محبت به مال دنیا سرآغاز همه خطاهاست.


امام موسی کاظم علیه السلام :
مومن همانند دو کفه ترازو است.هرگاه به ایمانش افزوده گردد به بلایش نیز افزوده می گردد.


امام صادق (ع) فرمودند :
کسی که بر احدی ستمی کند خداوند کسی را بر می انگیزد که همانند همان ستم را بر او یا فرزندان او یا نسل بعد از او روا دارد.


پيامبر خدا صلى الله عليه و آله و سلّم :

هر کس ابروی مومنی را حفظ کند بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

 بخش انجمن متخصصان 

جمعه 12 مهر سال 1398

mirshahi
مدیریت سایت
تاریخ عضویت: دوشنبه 5 تیر سال 1391
تخصص: در بخش تماس با ما
محل سکونت: شاهرود
نوشته ها: 47

  

📍معروف ترین کتابخانه های پایتون برای هوش مصنوعی

🔹کتابخانه ها جان تازه‌ ای به زبان برنامه نویسی پایتون داده‌اند و یکی از دلایل اصلی محبوبیت این زبان هستند. کتابخانه‌ها کدهای از قبل نوشته شده هستند که توسط سایر توسعه دهندگان ایجاد شده اند. استفاده از آن ها در زمان شخص برنامه نویس صرفه جویی کرده و از دوباره کاری جلوگیری می‌کنند. دانش هوش مصنوعی نیاز به تجزیه و تحلیل داده دارد. در ادامه بهترین کتابخانه های پایتون که در تحلیل و بررسی داده به شما کمک خواهند کرد را بررسی می کنیم.
1 - Scikit-learn
 یکی از بهترین کتابخانه های یادگیری ماشین در پایتون است. این کتابخانه الگوریتم های اصلی و پایه این حوزه را به خوبی پردازش می‌کند. مواردی مثل رگرسیون خطی و لاجستیک، خوشه بندی، طبقه بندی و غیره توسط Scikit-learn به خوبی شناسایی می‌شوند.
2 - Pandas
 یک کتابخانه متن باز است که تحت پروانه BSD منتشر می‌شود. این کتابخانه در کنار کارایی آسان خود، بازدهی بالایی نیز دارد. از Pandas برای تحلیل داده استفاده می‌شود. Pandas در واقع سعی داشت یک شکاف را در پایتون برطرف کند. این شکاف مشکلی بود که پایتون در مدل سازی و آنالیز داده ها داشت. پانداس در کنار سایر کتابخانه های یادگیری عمیق و یادگیری ماشین قدرت بیشتری می‌گیرد.
3 - Keras
از Keras برای یادگیری عمیق (Deep Learning) استفاده می‌شود. این کتابخانه محاسبات و ساخت نمونه را با سرعت بسیار بالا انجام می‌دهد. به خاطر اینکه به جزء پردازشگر دستگاه (CPU) از گرافیک (GPU) هم برای تقسیم بار محاسباتی استفاده می‌کند. Keras از پایتون 2.7 تا 3.6 را پشتیبانی می‌کند و یکی از بهترین کتابخانه های یادگیری عمیق در پایتون است.
4 - TensorFlow
شرکت گوگل در سال 2010 یک تیم تحقیقاتی در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری عمیق تشکیل داد. کتابخانه TensorFlow یکی از دستاوردهای این گروه است که در سال 2015 منتشر شد. گوگل هم در تحقیقات و هم در محصولات خود از این کتابخانه استفاده می‌کند. TensorFlow خودش را با انواع سیستم عامل ها (لینوکس، ویندوز، مکینتاش و غیره) وقف داده است.
5 - Matplotlib
 یک کتابخانه بسیار مفید برای ایجاد نمودارها است. به کمک آن می‌توانید انواع اشکال دوبعدی، هیستوگرام، نمودار و غیره طراحی کنید. بعد از اینکه اطلاعات متنوع خود را تحلیل کردید، برای خوانایی و فهم بیشتر، می‌توانید از نمودارها استفاده کنید. Matplotlib به ما کمک می‌کند یک خروجی کاربردی و ملموس از دیتای خود داشته باشیم.
6 - NLTK
 یک ابزار عالی برای ساخت برنامه‌های پایتونی مبتنی بر زبان انسان است. مثلا اگر برنامه ای ساخته‌اید که نیاز به تحلیل صحبت های انسان  دارد، می‌توانید از کتابخانه NLTK استفاده کنید. متاسفانه این کتابخانه فقط برای زبان انگلیسی کار می‌کند و امکان اضافه کردن آن به پروژه های  فارسی زبان وجود ندارد. NLTK مخفف Natural Language Toolkit بوده و بهترین گزینه در پردازش زبان است.
7 - Scikit-image
پردازش تصویر مبحثی است که رابطه نزدیکی با بینایی ماشین دارد. پردازش تصویر در زمینه های متنوعی مثل موارد نظامی، امنیتی، صنعتی کاربرد دارد. بعضی از کاربردهای بینایی ماشین در زندگی روزمره عبارتند از تشخیص بارکد محصول، تشخیص پلاک یا سرعت خودرو و غیره. Scikit-image الگوریتم‌های مختلفی دارد که شامل تغییرات هندسی، آنالیز رنگ‌ها، تشخیص ویژگی‌های تصویر و غیره می‌شود.
8 - PyBrain
 یکی از بهترین کتابخانه های یادگیری ماشین بوده که با زبان پایتون نوشته شده است. این کتابخانه شامل الگوریتم‌هایی مربوط به شبکه‌های عصبی و یادگیری تقویتی است. Pybrain یک کتابخانه رایگان، آزاد و متن باز به حساب می‌آید که هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند. ترکیب Pybrain با سایر کتابخانه‌های هوش مصنوعی به نتایج بسیار مفیدی منجر می‌شود.
9 - Caffe
 یک فریم ورک یادگیری عمیق (Deep Learning) است که با تمرکز بر روی سریع بودن و ماژولار بودن طراحی شده است. این کتابخانه پروژه آقای Yangqing Jia در دانشگاه Berkeley بوده و در حال حاضر تحت لایسنس BSD در اختیار عموم قرار گرفته است. برای اینکه قدرت Caffe را درک کنید باید بگوییم که این کتابخانه می‌تواند با جا‌به‌جا شدن بین CPU و کارت گرافیک، روزانه بیشتر از 60 میلیون تصویر را پردازش کند.
10 - StatsModels
این کتابخانه در علوم داده، تجزیه و تحلیل اطلاعات و گزارش‌گیری ها کاربرد دارد و به خوبی در کنار سایر کتابخانه هایی که معرفی کردیم قرار می‌گیرد و با آن‌ها تعامل دارد. مثلا می تواند به راحتی برای کنترل داده‌ها با کتابخانه Pandas ادغام شود. همچنین این کتابخانه برای کار با سایر کتابخانه های گرافیکی از Matplotlib استفاده می‌کند.
 ارزش هر شخص به اندازه همت اوست !

این مطلب را برای دیگران هم به اشتراک بگذارید : فعاليت هاي در حال انجام در انجمن متخصصان 

 کاربران حاضر در سایت: 1 (تعداد 186 عضو و 42 مهمان)
   آمار و ارقام سایت انجمن متخصصان
تعداد موضوع ها : 273  مورد
تعداد نوشته ها : 313  مورد
تعداد مقالات :  319    مورد
تعداد اخبار :  238      مورد  
تعداد کاربران :  186    نفر   
تعداد کل بازدیدها : 750629  بار
تعداد کاربران آنلاین : 43   نفر  
به جدید ترین عضو انجمن, signwebseo خوش آمد میگوییم.


منوی اصلیورود به سایت

کد :          
کد امنیتی :
 
 


لینک های جدید


تقویم سالآخرین محصولات فروشگاهآمار سایت

 
تاریخ امروز:
شنبه 28 دی سال 1398
تعداد موضوع ها : 273  مورد
تعداد نوشته ها : 313  مورد
تعداد مطالب  : 120  مورد
تعداد مقالات :  319    مورد
تعداد اخبار :  238      مورد
تعداد نظرات اخبار :  5  مورد
تعداد نظرات مقالات :  2  مورد
تعداد نظرات مطالب :  14  مورد
تعداد کاربران :  186    نفر
تعداد کاربران آنلاین : 43 نفر

   تبلیغات و لوگوی دوستان


سایت علمی تخصصی زونکن پارک علم و فناوری استان سمنان


این صفحه را به اشتراک بگذارید :

پروژه های طراحی شده من :