با بردن نشانگر موس بر روی حدیث آن را از حرکت بازدارید

امام رضا (ع) فرمودند :
مردی که سه سال از عمرش باقی مانده صله رحم میکند خدا عمرش را سی سال قرار میدهد و خدا هر چه بخواهد همان می شود .


امام علی(ع) فرمودند :
گریه نگردن از سختی دل است . سختی دل از گناه زیاد است . گناه زیاد از آرزوهای زیاد است . آرزوهای زیاد از فراموشی مرگ است . فراموشی مرگ از محبت به مال دنیاست . محبت به مال دنیا سرآغاز همه خطاهاست.


امام علی(ع) فرمودند :
گریه نگردن از سختی دل است . سختی دل از گناه زیاد است . گناه زیاد از آرزوهای زیاد است . آرزوهای زیاد از فراموشی مرگ است . فراموشی مرگ از محبت به مال دنیاست . محبت به مال دنیا سرآغاز همه خطاهاست.


امام موسی کاظم علیه السلام :
مومن همانند دو کفه ترازو است.هرگاه به ایمانش افزوده گردد به بلایش نیز افزوده می گردد.


امام صادق (ع) فرمودند :
کسی که بر احدی ستمی کند خداوند کسی را بر می انگیزد که همانند همان ستم را بر او یا فرزندان او یا نسل بعد از او روا دارد.


پيامبر خدا صلى الله عليه و آله و سلّم :

هر کس ابروی مومنی را حفظ کند بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

 بخش انجمن متخصصان 

شنبه 22 شهریور سال 1393

mirshahi
مدیریت سایت
تاریخ عضویت: دوشنبه 5 تیر سال 1391
تخصص: در بخش تماس با ما
محل سکونت: شاهرود
نوشته ها: 47

  

مهم ترين معيارها براي انتخاب يك گوشي هوشمند ...

خريد يك گوشي جديد به نظر كار دشوار و پيچيده اي است. انواع گوشي با قابليت هاي مختلف در بازار وجود دارد و معلوم نيست آن گوشي كه به دنبالش هستيد، كدام يك است. در اين مقاله به طور كامل معيارهاي مهم در انتخاب يك گوشي هوشمند رامعرفي مي‌كنيم.

چطور از اين راهنماي خريد استفاده كنيم؟

اين راهنماي خريد براي پيشنهاد مدل هاي خاصي نيست بلكه مي خواهيم نكات و اطلاعات كلي درباره سخت افزار و نرم افزار گوشي هاي هوشمند را در 2 قسمت در اختيار شما قرار دهيم تا خودتان بتوانيد گوشي هاي خوب و بد را تفكيك كنيد.در قسمت اول اين مطلب كه پيش رو داريد،اطلاعات مربوط به نرم افزار گوشي را ارائه مي‌كنيم و در قسمت دوم كه فردا به چاپ مي‌رسد ،به بخش سخت افزاري مي‌پردازيم.

انتخاب پلتفورم يا سيستم عامل

قبل از انتخاب بهترين گوشي از نظر ظاهر يا سخت افزار، بايد سيستم عامل هاي مختلف را بررسي و مناسب ترين سيستم عامل را با توجه به كاربردهايتان انتخاب كنيد. به گزارش THE VERGE،آندرويد، iOS، ويندوز فون و بلك بري 4 مورد از پركاربردترين سيستم عامل هاي موبايل دنيا ست كه هر كدام نقاط ضعف و قوت خود را دارد. در ادامه هر يك را بررسي مي‌كنيم.قبل از شروع به اين نكته هم توجه كنيد كه اگر مي خواهيد با جمعي از دوستان و اطرافيان خود به بهترين شكل در ارتباط باشيد، بهتر است همان پلتفورمي را انتخاب كنيد كه آن ها انتخاب كرده اند چرا كه در اين صورت مي توانيد با استفاده از نرم افزارهاي مختلف به هم كمك كنيد البته اجباري در اين كار نيست.

iOS و گوشي هاي آيفون

iOS سيستم عاملي است كه در آيفون، آي پد و آي پاد به كار رفته است. به طور خلاصه مي توان گفت كه اين سيستم عامل يكي از قوي ترين و ساده ترين سيستم عامل هاي موجود است. مهم ترين نكته در باره سيستم عامل iOS را مي توان در يك كلمه خلاصه كرد: نرم افزارها. iOS به صورت پيش فرض نرم افزارهاي خوبي دارد .به گزارش ZOOMIT ،بسياري معتقدند كه iOS بهترين مرورگر همراه را دارد. كار با iOS عمدتاً به صورت لمسي است و دكمه هاي فيزيكي نقش كم رنگي دارد. مهم ترين دكمه فيزيكي آن دكمه خانه است كه صفحه خانه را باز مي كند. در صفحه خانه رديف هايي از نرم افزارها وجود دارد كه به راحتي مي توان آن ها را به شكل دلخواه مرتب كرد.مهم ترين اشكال iOS اين است كه ويجتي براي نمايش اطلاعات محيط مانند وضعيت آب و هوا يا ويجتي براي نمايش قرار ملاقات بعدي ندارد.بسته امسال iOS بسته اي تركيبي است. اپل اين بار تغيير زيادي در رابط كاربري اعمال نكرده است و لذا iOS 6 از نظر ظاهري كمي كهنه به نظر مي رسد. iOS از وسايل جانبي زيادي پشتيباني مي كند، به عنوان مثال هماهنگي سيستم پخش استريوي بيشتر ماشين ها با iOS بيشتر از ساير پلتفورم هاست.

نقاط قوت iOS:تنوع باورنكردني نرم افزارهاو كاربري ساده

نقاط ضعف iOS:تنظيمات گسترده اي ندارد و چندان قابليت سفارشي سازي بالايي ندارد،صفحه كليد فيزيكي نداردورابط كاربري قديمي كه به سال 2007 برمي گردد و به نظر كهنه مي رسد.

آندرويد

سيستم عامل آندرويد در چند سال اخير رشد توفاني داشته و اكنون بخش بزرگي از بازار گوشي ها را به دست آورده است. آندرويد از ابتدا براي كار با سرويس هاي گوگل طراحي و ساخته شده است، بنابراين اگر از سرويس هاي گوگل مانند جيميل استفاده مي كنيد، اين پلتفورم را در اولويت هاي خود قرار دهيد. آندرويد با ديگر سرويس ها هم به خوبي كار مي كند.اگرچه نرم افزارهاي آندرويدي زيادي وجود دارد اما كيفيت آن ها در مقايسه با نرم افزارهاي iOS كمي پايين تر است. آندرويد به عنوان پلتفورم بازي هم خيلي قدرتمند نيست. آندرويد اكوسيستم نرم افزاري بسيار خوبي دارد كه تنها نسبت به iOS ضعيف تر است. تقريباً تمام نرم افزارهاي كليدي كه كاربران نياز دارند، براي هر 2 سيستم عامل آندرويد و iOS موجود و قابل استفاده است.آندرويد از نظر سفارشي سازي بهترين سيستم عامل است. بيشتر سازندگان آندرويد را به همراه پوسته ها، ويجت ها و ابزارهاي خاص خود عرضه مي كنند. خوشبختانه سفارشي سازي هاي سازندگان اغلب مانعي در برابر نصب نرم افزارهاي ديگر نيست.از همه مهم تر اين است كه آندرويد ابزارهاي سفارشي سازي خوبي در اختيار شما قرار مي دهد. چند صفحه خانه وجود دارد كه در هر يك مي توان آيكن ها و ويجت هاي مختلفي قرار داد. سخت افزارهايي با سيستم عامل آندرويد در فرم هاي بسيار متنوعي توليد مي شودالبته تمام گوشي هاي آندرويدي يكسان نيست. مدل هاي ارزان تر كندتر هستند و اگر بخواهيد كارهاي زيادي با آن ها انجام دهيد، واقعاً كند عمل مي كنند، بهتر است از ارزان ترين گوشي هاي آندرويدي دوري كنيد.گوگل با ارائه به روزرساني هاي مختلف سعي كرده است قابليت ها و كارآيي هاي جديدي را به آندرويد اضافه كند اما هميشه مدتي طول مي كشد كه به روزرساني هاي جديد براي تمام گوشي ها قابل استفاده شود. توصيه ما در رابطه با خريد يك گوشي آندرويدي و در حالت كلي تر درباره هر خريد ديگري اين است كه اطمينان حاصل كنيد آنچه مي خريد در همان روز اول هم خوب است و به به روزرساني هايي كه در آينده ممكن است حتي عرضه نشود، دل خوش نكنيد. نسخه هاي 4.1 و 4.2 آندرويد از نظر رابط كاربري بسيار خوب طراحي شده است و مشكل مي توان گوشي ديگري به غير از گلكسي نكسوس و نكسوس 4 يافت كه آندرويد را به همان شكلي كه گوگل قصد داشته است، اجرا كند.

نقاط قوت آندرويد:انتخاب هاي گسترده از نظر سخت افزاري وقابليت بسيار بالاي سفارشي سازي.

نقاط ضعف آندرويد:براي انجام تنظيمات و يادگيري آن به زمان نسبتاً زيادي نياز است وممكن است به روزرساني ها و نرم افزارها هيچ وقت براي يك گوشي خاص عرضه نشود.

ويندوز فون

مايكروسافت با عرضه ويندوز فون تغيير زيادي در استراتژي خود داده است. تفاوت ويندوز فون با ويندوز موبايل و حتي با تمام پلتفورم هاي موجود در بازار گوشي ها زياد است. ويندوز فون با رابط خاصي شبيه مترو شناخته مي شود، رابطي با نوشته هاي خوانا و بزرگ كه براي داشتن سرعت بالا، روان و مفيد بودن طراحي شده است. ويندوز فون رابطه خوبي با تمام اكوسيستم مايكروسافت دارد و به راحتي با Xbox، آفيس و بينگ يكپارچه شده است و به خوبي با اسكاي درايو، سرويس ذخيره ابري مايكروسافت كار مي كند.خاص ترين ويژگي ويندوز فون، عملكرد صفحه خانه آن است. به جاي آيكن ها و ويجت ها با مربع هاي بزرگي به نام كاشي هاي زنده روبه رو هستيم كه به صورت خودكار آپديت مي شود تا اطلاعات مربوطه را نمايش دهد. اين كاشي ها در مشاهده سريع اطلاعات و انجام كارها مفيد واقع مي شود . هر كاشي نرم افزاري را براي شما باز مي كند ولي بسياري از كاشي ها در واقع مانند هاب عمل مي كند و در تركيب با ديگر كاشي ها، امكانات و قابليت هايي در اختيار كاربر قرار مي دهد.اغلب در ديگر پلتفورم ها چنين قابليت هايي به صورت جداگانه قابل دسترس است. در ويندوز فون تنوع نرم افزارها زياد نيست اما بسياري از نرم افزارهاي بلندآوازه و مهم براي اين پلتفورم عرضه شده است. اما توجه كنيد كه اگر مي خواهيد بهترين و جديدترين نرم افزارها را روي تلفن خود مورد استفاده قرار دهيد، فعلا آيفون يا يك گوشي آندرويدي چيزي است كه به دنبال آن هستيد نه ويندوز فون!مشاركت نوكيا در اين پلتفورم به توليد محصولاتي زيبا و رنگارنگ مانند لوميا 920 منجر شده كه همچنان موفقيت آن به حد تضمين شده نرسيده است. هنوز مايكروسافت يا ديگر سازندگان گوشي هاي ويندوز فون، اقدامي بزرگ انجام نداده اند كه ويندوز فون را به عنوان يك مدعي مطرح كند.

نقاط قوت ويندوز فون:نرم افزارهاي يكپارچه بيشتري داردوايكس باكس موزيك، آفيس و اسكاي درايو به خوبي در آن كار مي كند.

نقاط ضعف ويندوز فون:نرم افزارهاي كمتروكاربران كمتر.

بلك بري

پلتفورم شركت ريم در گذشته طرفداران زيادي داشت اما در سال هاي اخير روند نزولي را طي كرده و حالا به جايي رسيده است كه براي باقي ماندن در عرصه رقابت نياز به حركتي بزرگ دارد. ريم بايد كاربرانش را قانع كند كه هنوز هم بلك بري يك سيستم عامل خوب است.در حال حاضر وضعيت بلك بري به گونه اي است كه در بازار به راحتي يافت مي شود اما خريد آن را به طور قطع توصيه نمي كنيم علت اين كه بلك بري را توصيه نمي كنيم اين است كه به زودي نسخه 10 آن عرضه مي شود، پلتفورمي بر اساس QNX كه به زودي جايگزين بلك بري 7 خواهد شد. در اين نسخه تمام سيستم عامل به كلي بازنويسي شده است.

نقاط قوت ريم:صفحه كليد عالي وبسيار شيك.

نقاط ضعف:بلك بري 7به طورتدريجي از رده خارج مي شودو بلك بري 10 هنوز عرضه نشده است. معيارهاي سخت افزاري براي انتخاب يك گوشي هوشمند را مي‌توانيد فردا در بخش دوم اين مطلب مطالعه كنيد.ارزش هر شخص به اندازه همت اوست !

این مطلب را برای دیگران هم به اشتراک بگذارید : فعاليت هاي در حال انجام در انجمن متخصصان 

 کاربران حاضر در سایت: 1 (تعداد 186 عضو و 9 مهمان)
   آمار و ارقام سایت انجمن متخصصان
تعداد موضوع ها : 273  مورد
تعداد نوشته ها : 313  مورد
تعداد مقالات :  319    مورد
تعداد اخبار :  238      مورد  
تعداد کاربران :  186    نفر   
تعداد کل بازدیدها : 752479  بار
تعداد کاربران آنلاین : 10   نفر  
به جدید ترین عضو انجمن, signwebseo خوش آمد میگوییم.


منوی اصلیورود به سایت

کد :          
کد امنیتی :
 
 


لینک های جدید


تقویم سالآخرین محصولات فروشگاهآمار سایت

 
تاریخ امروز:
شنبه 5 بهمن سال 1398
تعداد موضوع ها : 273  مورد
تعداد نوشته ها : 313  مورد
تعداد مطالب  : 120  مورد
تعداد مقالات :  319    مورد
تعداد اخبار :  238      مورد
تعداد نظرات اخبار :  5  مورد
تعداد نظرات مقالات :  2  مورد
تعداد نظرات مطالب :  14  مورد
تعداد کاربران :  186    نفر
تعداد کاربران آنلاین : 10 نفر

   تبلیغات و لوگوی دوستان


سایت علمی تخصصی زونکن پارک علم و فناوری استان سمنان


این صفحه را به اشتراک بگذارید :

پروژه های طراحی شده من :