SDK اندروید
 اگرچه هنوز در نسخه نهایی مورد پیشتیبانی – که ۴٫۲ بوده – تغییری ایجاد نشده است، ولی آپدیت های بسیاری داده شده است. بیشترین آپدیتها مربوط به APIهای نقشه و GCM بوده است که با دانلود این مجموعه میتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید. همچنین Android Studio معرفی شد که شامل یک IDE فوق العاده مبتنی بر IntelliJ Idea است که قابل دانلود در این مجموعه است.

 

دانلود اندروید استودیو + اندروید SDK

یک تغییر مهم دیگری که در سیستم دانلود اندروید استودیو برای ویندوز داده شده این است که متاسفانه فقط نسخه اجرایی (exe.) برای دانلود وجود دارد و روش دیگر که دانلود نسخه zip. و اکسترکت آن بود، دیگر وجود ندارد. من نسخه exe. را دانلود، نصب و SDK را آپدیت کردم. سپس کل مجمعه را به صورت فایل rar. تکه تکه شده فشرده کردم.

معمولاً در نصب به این روش (با استفاده از exe.) یکسری فایل در پوشه system ویندوز هم کپی میشود که بدون آن برنامه اجرا نخواهد شد. ولی همیشه هم بدین گونه نیست و فایل exe. فقط یکسری فایل را در مسیری که کاربر به آن میدهد ذخیره میکند. حالا من مطمئن نیستم اگر شما فایل های زیر را دانلود کردید و بعد از اکسترکت قادر به اجرای برنامه بر روی سیستم تان باشید. البته من خیلی احتمال نمیدهم که نتوانید اندروید استودیو را بر روی سیستم تان اجرا کنید.

پیشنهاد میکنم کسانیکه دسترسی به اینترنت پرسرعت ندارند صبر کنند تا ببینند کاربرانیکه دسترسی به اینترنت پرسرعت داشته اند توانسته اند بدون مشکل اندروید استودیو را بر روی سیستمشان اجرا کنند یا نه. سپس با خیال راحتتر اقدام به دانلود نماییند.

دانلود تکه اول (۲۰۰M)

دانلود تکه دوم (۲۰۰M)

دانلود تکه سوم (۲۰۰M)

دانلود تکه چهارم (۲۰۰M)

دانلود تکه پنجم (۱۵۰M)

روش نصب:

۱- مطمئن شوید بر روی سیستم تان نرم افزار Winrar نصب است.

۲- چهار فایل زیر را دانلود نمایید و در کنار یکدیگر در یک مسیر (فولدر) قرار دهید.

۳- بر روی یکی از فایلها راست کلیک کرده و گزینه Extract to AndroidStudio را انتخاب کنید. صبر کنید تا همه فایلها بر روی سیسم تان کپی شود.

۴- در داخل فولدر studio را اجرا کنید. از انجاکه متاسفانه اندروید استودیو نسخه نهایی نیست خیای باگ دارد. یکی از این باگها این است که با دبل کلیک بر روی Studio برنامه اجرا نمیشود. به فولدر bin بروید وبسته به سیستم عامل ویندوزتان اگر ۳۲ بیتی است studio و اگر ۶۴ بیتی است studio64 را اجراکنید.

 

دانلود اندروید SDK

اگر اندروید استودیو را از بالا دانلود کرده اید نیازی به خواندن این بخش ندارید. عزیزانی که هنوز از اکلیپس استفاده میکنند و فعلاً خیال مهاجرت به اندروید استودیو را ندارند میتوانند SDK را از لینک های زیر دانلود نمایند.

اگر به دنبال یک روش خیلی خوب هستید (که البته من هم این روش را دارم استفاده میکنم) به شما پیشنهاد میکنم ابتدا خودتان آخرین نسخه IntelliJ Idea نسخه Community Edition را دانلود نمایید. سپس با استفاده از لینک های زیر اندروید SDK را دانلود و اکسترکت کنید. بعد از ساخت پروژه اندروید از شما مسیر SDK اندروید را میخواهید که باید مسیر آنرا بدهید. همه چیز تمام است. البته از آنجاکه پلاگینی نصب نکرده اید لذا از مزایای پلاگین اندروید هم بهره ای نخواهید برد ولی به نظر من چیز مهمی را نیز از دست نخواهید داد. من الان دو سالی میشود که از IntelliJ Idea استفاده میکنم و هنوز به مشکلی بر نخورده ام. در هر حال همه چیز مربوط به خودتان است :)

دانلود تکه اول (۲۰۰M)

دانلود تکه دوم (۲۰۰M)

دانلود تکه سوم (۲۰۰M)

دانلود تکه چهارم (۲۰۰M)